27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY „POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE”

 

 

Już po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka i „zagrali” dla ratowania życia i zdrowia dzieci. Celem akcji będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

 

W tym roku mieszkańcy Gorzkowic „zagrali z orkiestrą” trzynasty raz. Do zbiórki pieniędzy przystąpili również uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gorzkowicach. Wolontariusze z III klas kwestowali pod opieką wychowawców: p. Doroty Nowickiej, p. Wiolety Barańskiej, p. Doroty Jackowskiej, p. Małgorzaty Szulc. Organizacją akcji zajęła się p. Małgorzata Szulc.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, bo to dzięki Waszym, nawet najdrobniejszym wpłatom i Waszemu zaangażowaniu w nasze działania, jesteśmy w stanie podnosić poziom polskiej medycyny i sprawiać, by każde nowo narodzone dziecko mogło skorzystać ze specjalistycznego sprzętu.

Wolontariusze zebrali 6765,02 zł. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mapa

© 2016 Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gorzkowicach. Wszystkie prawa zastrzeżone Designed by atjoomla.com