„Bezpieczeństwo nie tylko w sieci”

Korzystanie z internetu nie jest złe, gdy robimy to z głową. Nie ukrywając, to dzięki niemu jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi sprawami na świecie, to pośrednik w kontaktach międzyludzkich i encyklopedia, w której znajdziemy odpowiedź na każde pytanie. Jednak jest to miejsce niebezpieczne, w którym czeka na nas wiele pułapek, do których my, młodzież, wpadamy z wielką łatwością”. Takimi słowami rozpoczęli dziś apel szkolny uczniowie gimnazjum w Gorzkowicach.

 

Jak co roku przyłączyliśmy się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna edycja nosi nazwę „Działajmy razem”. Hasło ma zwrócić uwagę na to, że tylko poprzez zsolidaryzowanie się jesteśmy w stanie stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której tak wielu z nas się porusza.

 

Zaproszony do gimnazjum aspirant sztabowy Krzysztof Kaczmarek z Komisariatu Policji w Gorzkowicach uświadamiał uczniów, że hejt, cyberprzemoc, uzależnienia i inne zagrożenia zdarzają się prawie tak często jak przekroczenie prędkości czy kradzież. Przedstawił zasady, z których warto korzystać, aby radzić sobie z wszelkimi niebezpieczeństwami w sieci.

 

Oprócz tego apelował do uczniów o ostrożność i rozwagę podczas ferii zimowych, o odpowiednie zachowanie nie tylko na drodze, ale i na stokach, lodowisku, podczas kuligów.

 

Dziękujemy panu aspirantowi za udzielenie wielu wskazówek o ponadczasowej wartości, bo dotyczących tego co najważniejsze – bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mapa

© 2016 Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gorzkowicach. Wszystkie prawa zastrzeżone Designed by atjoomla.com