Wycieczka do Wadowic i Krakowa członków SK Caritas Gimnazjum w Gorzkowicach

 

Członkowie SK Caritas działającego przy Gimnazjum w Gorzkowicach wraz z opiekunami: p. Beatą Żak i p. Agnieszką Ziembą odwiedzili Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach.

Nowoczesna, multimedialna wystawa pozwoliła nam nie tylko odkryć na nowo życie, działalność i nauczanie Człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata ale zabrała nas również w podróż w czasie, dotykając najnowszej historii Polski. Najważniejszą strefą – sercem Muzeum- jest mieszkanie Wojtyłów, w którym Jan Paweł II przyszedł na świat i przeżył 18 lat. Właśnie to miejsce zrobiło na nas niesamowite wrażenie.

   Po wyjściu z Muzeum nie obyło się oczywiście bez słodkich kremówek, które tak bardzo lubił Jan Paweł II.

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było Wzgórze Wawelskie. Zwiedziliśmy Bazylikę, krypty. Weszliśmy na Wieżę, gdzie każdy mógł dotknąć Dzwon Zygmunta i pomyśleć o spełnieniu swoich marzeń, a tych każdy gimnazjalista ma wiele…

Kraków pożegnał nas deszczem. Wróciliśmy jednak zdrowi i szczęśliwi do naszych domów.

Wycieczka była zwieńczeniem kilkunastu lat pracy SK Caritas działającego przy Gimnazjum w Gorzkowicach.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować nauczycielom, którzy przez kilkanaście lat z wielkim poświęceniem angażowali się w pracę Koła: p. Krystynie Miastkowskiej, p. Magdalenie Ałaszewskiej, p. Annie Pregiel, p. Bożenie Urbanik, p. Annie Tomaszewskiej oraz księżom, którzy na przestrzeni lat udzielali wsparcia duchowego i pracowali na rzecz Koła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mapa

© 2016 Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gorzkowicach. Wszystkie prawa zastrzeżone Designed by atjoomla.com